Харків. Гімназія № 6

Сторінка психолога

ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД НВП ХАРКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 6 І семестр 2010-2011 навчального року        Згідно з   річним   планом   роботи  психологічна служба ХГ № 6 у І семестрі 2010-2011 н.р. здійснювала психологічний супровід НВП за напрямками: 1)    психологічний супровід учнів перших класів. В межах цього напрямку роботи з метою виявлення готовності до шкільного навчання було проведено психологічне дослідження рівня розвитку довільності першокласників. За підсумками дослідження було виявлено, що біля 75% учнів 1-а та 1-б класів мають досить високий рівень розвитку довільності й, таким чином, досить високий рівень готовності до шкільного навчання. Учнів-першокласників, які б мали низький рівень готовності не виявлено. Також була проведена психопрофілактична бесіда з батьками першокласників «В сім ї   з явився першокласник» та підготовано пям ятку для батьків. 2)    психологічний супровід учнів п ятих класів. В межах цього напрямку роботи з метою профілактики труднощів у навчанні було проведено психологічне дослідження соціально-психологічної адаптації п ятикласників. За підсумками дослідження було виявлено, що біля 70% учнів 5-а, 5-б та 5-в класів мають досить високий рівень соціально-психологічної адаптації до навчання при переході з початкової школи до середніх класів. Також було проведено діагностичне визначення рівня інтелекту учнів п ятих класів  й соціометрічне дослідження класних колективів. 3)    психологічний супровід профільності навчання. В межах цього напрямку роботи було проведено дослідження схильностей учнів та складено карту інтересів п ятих, шостих, сьомих класів. 4)    психологічний супровід обдарованих учнів. В межах цього напрямку роботи було створено районний та міський банк обдарованої молоді гімназії. Розроблено пам ятку для учнів з психологічними порадами щодо підготовки до олімпіад, конкурсів, МАН, ЗНО. Було підготовано команду з 4 учнів гімназії   для участі в районному етапі олімпіади з психології. Учениця 11-б класу Перальта Ліза посіла І місце в районному етапі олімпіади з психології . 5)    психологічний супровід школи сприяння здоров ю. Протягом І семестру в 8-а, 8-б, 8-в класах  по 1 годині щотижня проводилися психопрофілактичні заняття «Рівний – рівному» щодо формування навичок здорового способу життя.