Харків. Гімназія № 6

Наші досягнення

Харківська гімназія № 6 – одна з найстаріших шкіл м. Харкова, заснована 1870р. У гімназії навчається 820 учнів. Досвідчені вчителі, майстри своєї справи, здійснюють навчально-виховний процес: 24 вчителі -методисти, 12 старших учителів, 42 вчителі вищої категорії, 10 кандидатів наук із вищих навчальних закладів міста керують науково-дослідницькою діяльністю гімназистів у системі Малої Академії наук України.   Результативність роботи колективу гімназії - в успіхах учнів( за останні 5 років) :   183 – переможці ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.   13 – переможці IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.   9 – переможці міжнародних турнірів.   92 – переможці II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої Академії наук України.   12 – переможців республіканського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої Академії наук України.   160 – переможці інтелектуальних турнірів, ігор, конкурсів.   6 учениць – переможці Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика.   42 – переможці міжнародних програм за право навчатися за кордоном   37 – отримали мовний диплом (німецька мова) “Шпрах диплом”.   45 – закінчили гімназію із золотими та срібними медалями . 19 учениць – стипендіати Дзержинської районної ради, міської ради та Харківського міського голови.             За останні 5 років учителі гімназії стали переможцями обласних виставок- ярмарків педагогічних ідей і технологій,отримали 30 дипломів (I, II, III ст.), 7 грамот за активну участь у роботі обласних педагогічних ярмарків.           У гімназії розроблені та застосовуються у практичній навчально-виховній діяльності інноваційні проекти: «Етнокультурна компетентність учнів». «Міжнародна педагогічна майстерня з обміну новітніми технологіями з вивчення англійсько їмови». «Система роботи з обдарованими учнями в навчальних класах». «Розвиток творчої особистості в контексті гендерних досліджень». «Предметність комунікативних методик». «Упровадження виховної системи роботи в різних сферах існування дитини».          Критерієм методичної роботи в гімназії є система експериментально-дослідницької роботи, про що свідчить системне вивчення, узагальнення та впровадження ефективного педагогічного досвіду вчителів гімназії: Новожилової М. О., Мундур В. Б., Когут В. І., Балкаши - ної  О. Ю., Мурсеєвої І. Т., Братійчук Т. М.       У 2009 році шкільна бібліотека стала переможцем II і лауреатом III (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Живи, книго!»       Гімназія має тісні багаторічні стосунки з багатьма іноземними навчальними закладами: Manasha High School, м. Менеша, Вісконсін, США Perry Country High School, Frenship High School, м. Волфорс, США Erescent Valley High School, м. Корвалліс, США LaFayette High School, м. Лафаєт, США Mother of Mersy High School, м. Цінціннаті, США Seven Hils School,  м. Цинциннаті, США Shrewsbury, м. Шрузбері, Великобританія Zinndorf das Gimnasium, м. Цірндорф, Німеччина. м. Торунь, Польща.       Гімназія задіяна в міжнародному проекті співпраці з Корпусом миру: на базі гімназії влітку 2010 року  працювала міжнародна мовна школа.       Координаторами виховної системи гімназії є учнівська молодіжна організація  самоврядування «ГАРТ».         У 2009-2010 н. р. гімназисти отримали диплом за перемогу в Харківському міському конкурсі, присвяченому 65-річчю Перемоги у ВВВ.          Євроклуб «School Europe WORLD» ( керівник Солнцева Х. В.) проводить роботу в аспекті євроінтеграції та виступив ініціатором благодійної діяльності учнів гімназії: допомога дитячим будинкам, школам –інтернатам.         У 2006 році гімназія отримала почесне звання лауреата Всеукраїнського конкурсу в номінації « Інновації у виховному процесі».         2008 рік- навчальний заклад став переможецем обласного конкурсу «Школа року».         2009 рік- гімназія нагороджена грамотою Харківського міського голови   « Краща школа – 2009» за значний внесок у розвиток освітньої галузі міста Харкова, інноваційний підхід до навчання, виховання і гармонійний  розвиток  учнів.        За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2008-2009 н.р. гімназія увійшла до десятки кращих шкіл міста.         У 2010 році гімназія стала лауреатом громадської акції «Флагмани освіти і науки України».         Щорічно  колектив гімназії нагороджується Почесними грамотами за високий рівень підготовки закладу до нового навчального року.